O nas

Od blisko 20 lat zajmujemy się uprawą ziół, w szczególności mięty pieprzowej, kozłka lekarskiego, lubczyku, pokrzywy. Przykładamy dużą do jakości dzięki czemu mamy wielu zadowolonych klientów.

Zielarstwo na naszym terenie, Polsce wschodniej ma bardzo bogate tradycje. Mimo iż na przełomach wieku uprawiane były różne rośliny, względem zapotrzebowania czy okolicznych ziemian czy też pozyskiwania surowców na rzecz skarbu państwa, uprawa ziół była zawsze. Nie były to typowe uprawy przemysłowe jak teraz, jednak takie rośliny jak czarnuszka, kolendra, koper czy chmiel posiadało obok domu większość gospodyń.

Niemniej większość ziół była pozyskiwana ze stanu naturalnego. Wiedza co zbierać i jak zbierać przekazywana była z pokolenia na pokolenie. W naszych rejonach staramy się tą wiedzę zachować aby dostępna była dla innych.

Zioła uprawiamy z własnych wyselekcjonowanych nasion i sadzonek. Dzięki czemu mamy pewność pochodzenia i czystości odmian.  Kontrolujemy w ten sposób cały proces produkcji od wysiania nasion aż do wysuszenia i zapakowania ich w opakowania dystrybucyjne.